Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 19.03.2024, 07:40

Херсонський навчально - виховний комплекс № 7

Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Профілактика булінгу

Шановні батьки та діти! З метою попередження булінгу просимо ознайомитись з наступною інформацією та порадами.

0 800 213 103

Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги Міністерства юстиції України

0 800 500 225

116-111

Національна дитяча гаряча лінія

49-20-01

(099) 328 75 15

«Гаряча лінія» Головного територіального управління юстиції у Херсонській області з питань запобігання булінгу, що функціонує у робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00

Памятайте: Ваша дитина не обовязково скаже вам, що виникла проблема. Діти можуть подумати, що Вас це засмутить, що Ви заберете їх телефон, або їх може просто бентежити, що ви будете втручатися. Навіть якщо Ваша дитина про це не говорить, Ви можете побачити ознаки того, що вона є обєктом булінгу.

Булінг (builying, від англ.buily – хуліган, забіяка, грубіян, насильник) визначається як пригноблення, дискримінація, цькування. Булінг – це соціальне явище, характерне переважно для організованих дитячих колективів, у першу чергу, школі.

Булінгом називається агресія одних дітей стосовно інших, коли наявні нерівність сил агресора та жертви, агресія має тенденцію повторюватися, при цьому відповідь жертви показує, як сильно її зачепило те, що відбувається.

Ознаки булінгу:

  • Діти, які страждають від булінгу, можуть не хотіти йти до школи або ж можуть плакати чи почуватися хворими.
  • Вони можуть поводитися інакше, не так як звичайно.
  • Вони втрачають інтерес до участі в спільній діяльності з іншими учнями.

Як ви можете допомогти своїй дитині:

Співпрацюючи зі школою, щоб допомогти своїй дитині подолати проблему булінгу, ви показуєте власним прикладом і відкрито заявляєте, що булінг – це погано.

Незалежно від віку, Ви можете допомогти, заохочуючи свою дитину говорити з вами про булінг і даючи такі поради:

  • Зберігай спокій і обійди ситуацію.
  • Розкажи дорослому, якому ти довіряєш – вчителю, директору, психологу – про те, що трапилося, або повідом про це анонімно.
  • Поговори про це із своїми братами чи сестрами, або з друзями, щоб тобі не здавалося, що ти наодинці із проблемою.

Дійте!

  • Вислухайте свою дитину і запевніть її, що вона має право бути в безпеці.
  • Докладно зясуйте факти.
  • Допоможіть Вашій дитині зрозуміти, що є різниця між «донести», «пліткувати» чи «розповісти» і «доповісти».
  • Домовтеся про зустріч для бесіди з учителем Вашої дитини, іншим учителем, якому дитина довіряє, або директором чи заступником директора.
  • Намагайтеся зберігати спокій, щоб Ви могли підтримати свою дитину і запланувати разом з нею порядок дій.
  • Дотримуйтеся свого плану. Слідкуйте за поведінкою своєї дитини. Якщо ваші зустрічі з педагогами школи не допомогли зупините булінг, прийдіть до школи ще раз і поговоріть з директором. Виконайте ті кроки, що були узгоджені на зустрічі.
  • Зверніться до поліції, якщо булінг містить кримінальну поведінку.

 

Процедура

подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) в

Херсонському навчально-виховному комплексі № 7

 

  1. Заяву про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб, або постраждали від булінгу (цькування) подають директору.
  2. Директор розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування.

Директор забезпечує розгляд заяви з дотриманням конфіденційності.

  1. Директор інформує заявників письмово (якщо це зазначено у заяві) про заходи реагування згідно чинного законодавства.

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

  • Верховна Рада України постановляє

    I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

    1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., № 51, ст. 1122):

    1) частину другу статті 13 після цифр "173" доповнити цифрами "173-4";

    2) доповнити статтею 173-4 такого змісту:

    "Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу

    Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, -

    тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

    Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -

    тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

    Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -

    тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

    Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -

    тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

    Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу -

    тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку";

    3) абзац перший частини третьої статті 184 доповнити словами та цифрами "крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу";

    4) статтю 221 після цифр "173-173-2" доповнити цифрами "173-4";

    5) абзац другий пункту 1 частини першої статті 255 після цифр "173-173-2" доповнити цифрами "173-4".

    2. У Законі України "Про освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 38-39, ст. 380):

    1) частину першу статті 1 доповнити пунктом 3-1 такого змісту:

    "3-1) булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

    Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

    систематичність (повторюваність) діяння;

    наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);

    дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого";

    2) частину другу статті 25 після абзацу дев’ятого доповнити новим абзацом такого змісту:

    "здійснює контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти; розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг; сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі освіти та вживає заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу".

     

Друзі сайту
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz